Branża e-commerce jest kusząca, ponieważ daje Ci możliwość dotarcia do milionów odbiorców na całym świecie. Ale konkurencja również jest ostra. Wymaga to opracowania skutecznej strategii marketingowej w internecie. Musi to być strategia marketingowa, która pomaga Tobie być widocznym na platformach internetowych, takich jak wyszukiwarki internetowe, media społecznościowe, strony internetowe, które działają jako serwery reklam oraz w innych ważnych kanałach internetowej komunikacji z klientami.

Powinna to być strategia marketingowa, która pomoże Ci zbudować silną bazę potencjalnych klientów, ambasadorów marki i promotorów. Strategia taka pomaga Ci sprzedawać lub pokazywać innym Twoje treści, ofertę produktów lub content, związany z Twoją marką. Przy tak wielu różnych niszach i aspektach marketingu internetowego wskazówki jak odnieść sukces w tej branży są bezcenne. Oto garść wiedzy od tych, którzy są na rynku internetowym od dłuższego czasu:

Reklama nigdy nie wychodzi z mody

Działania promocyjne są potrzebne na każdym etapie marketingu internetowego. Pozycjonowanie lub optymalizacja strony pod wyszukiwarki internetowe to podstawowy przykład, na podstawie którego strona internetowa jest konstruowana z zachowaniem określonych wytycznych i parametrów, tak aby była nie tylko możliwa do zauważenia przez silnik wyszukiwarki, ale otrzymała wysoką pozycję na liście wyszukiwania, czyli SERP.

Zajmowanie czołowych pozycji w SERP w sposób bezpłatny czy też jak to woli w organicznych wynikach wyszukiwania w bardzo popularnej wyszukiwarce internetowej, takiej jak Google, zapewnia natychmiastową wiarygodność i rekomendację i wysuwa Twoją firmę przed szereg konkurencyjnych biznesów walczących o tego samego odbiorcę.

Następną metodą promocji jest płatny SEM, taki jak reklamy PPC (Pay Per Click). W takim przypadku umieszczasz reklamy swojej firmy w SERP, a Twoja konkurencja oczywiście może mieć odpowiadającej Twoim reklamy, jednak mogą one różnić się pod względem doboru słów kluczowych i treści reklamy. W takiej kampanii reklamowej płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie na link prowadzący do Twojego sklepu internetowego.

Inną formą reklamy jest remarketing. To kolejne skuteczne narzędzie e-marketingu. Twoja reklama pojawia się w Internecie, w tych miejscach, które odwiedza Twój potencjalny klient.

strategia marketingowa

Zachęcający do interakcji Newsletter

Wysyłaj biuletyn do swoich klientów, który jest bogaty i trafny pod względem treści i reprezentuje wiarygodność Twojej firmy. Newsletter to kolejna metoda utrzymywania kontaktu z Twoimi odbiorcami, którzy zgodzili się zostawić swoje dane kontaktowe – zazwyczaj jest to adres email oraz imię. Biuletyn powinien zawierać treści na temat nowo wprowadzanych produkty, kody promocyjne i aktualne informacje o Twojej firmie. Powinien być pisany w ciekawy sposób oraz zrozumiałym językiem.

Angażujące przyciski Call – To – Action

Przyciski Call – To – Action to wezwania do działania, „Kup teraz”, „Zapisz się”, „Subskrybuj”. Istnieje kilka typów wezwań do działania, takich jak te, które są atrakcyjne dla odwiedzających po raz pierwszy lub tworzone dla potencjalnych klientów. Na przykład, gdy poprosisz osobę odwiedzającą Twoją stronę internetową o zarejestrowanie się w bazie danych klientów, wiele osób może po prostu zamknąć okno lub wyskakujące okienko. Ale jeśli dodajesz informacje o kodach promocyjnych i motywujesz swoich klientów przy każdej odsłonie takiego okienka, to działanie powinno to zwiększyć liczbę interakcji.

Reklamy kierowane geograficzne

Reklamy kierowane geograficznie pomagają zoptymalizować współczynnik konwersji. Ruch internetowy do Twojej witryny jest zawsze pożądany, ale jeśli kupujesz ruch internetowy na przykład za pomocą reklam PPC to chciałbyś, aby te kliknięcia przekształciły się w klientów. W przeciwnym razie zapłacisz za zmarnowane kliknięcia od nieadekwatnych osób z drugiego końca świata. Użyteczność reklam kierowanych geograficznie polega na tym, że wyświetlasz reklamy tylko tym odbiorcom, którzy faktycznie mogą korzystać z Twojej usługi, z ograniczeniami przestrzennymi i czasowymi. Jeśli nie dostarczasz swoich produktów poza Europę to nie ma najmniejszego sensu pokazywać je całemu światu i jednocześnie za nie płacić.