Prowadzenie sklepu internetowego to obecnie jeden z najlepszych sposobów na biznes. Wiele czynników składa się na bardzo pozytywną przyszłość dla rynku e-commerce a własny sklep internetowy może być szansą nie tylko na spory zarobek, ale też i zmianę własnego życia. W dalszej części tekstu odpowiadamy zatem na pytania jak założyć sklep internetowy, ile kosztuje jego uruchomienie, jak się reklamować oraz podpowiadamy, dlaczego warto zrealizować swoje marzenie i założyć własny sklep internetowy w sieci. Wszystkie szczegóły poniżej.
Jak założyć sklep internetowy
Aby założyć sklep internetowy, mamy kilka opcji do wyboru. Pierwszą i najtańszą z nich jest stworzenie profili na portalach ogłoszeniowych lub sprzedażowych typu OLX, Allegro itp. Są to platformy, gdzie możemy po zarejestrowaniu profilu dodawać swoje produkty oraz realizować zamówienia, które otrzymamy. Jest to też najprostsza metoda oraz nie wymagająca od nas posiadania własnej witryny czy promowania się, gdyż to dany portal zapewniał będzie nam klientów. Po naszej stronie zostaje jedynie dodawanie produktów do sklepu internetowego i realizacja zlecenia w świecie realnym. Rozwiązanie to polecane jest wszystkim osobom, które wchodzą w świat e-commerce, aby mogły na prostym przykładzie sprawdzić, jak działa taki biznes i bez dużych inwestycji rozpocząć działalność.
Drugim sposobem na założenie sklepu internetowego jest stworzenie go w kreatorach witryn lub na platformach sprzedażowych. Dzięki tej opcji uzyskamy swoją własną witrynę internetową, na której będziemy mogli dokonywać sprzedaży. Wpływa to na profesjonalizm i pozytywny odbiór marki, która może być tworzona pod konkretną nazwą. Na stronie możemy dodać też blogi czy inne moduły. Daje to dużo większą elastyczność i możliwość prowadzenia biznesu na większą skalę. Rozwiązanie to polecane jest dla osób średnio zaawansowanych, które chcą rozszerzać działalność. Własną witrynę możemy prowadzić dodatkowo do poprzedniej metody, zwiększając zasięg marki w sieci. Koszty stworzenia sklepu internetowego w kreatorze stron lub na profesjonalnych platformach sprzedażowych to sumy od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy. Kwota ta będzie zależała od wielkości sklepu internetowego czy danej platformy/kreatora.
Własny sklep internetowy
Ostatnim sposobem i najbardziej zaawansowanym jest zamówienie dedykowanego sklepu internetowego. Polega on na zamówieniu sklepu internetowego w agencji SEO, gdzie strona jest tworzona od podstaw dla nas i dostosowywana do naszych potrzeb. To my jesteśmy właścicielami strony i adresu oraz możemy zarządzać nią w dowolny sposób. Cena stworzenia strony rozpoczyna się od kilkuset złotych a kończy na kilku — kilkunastu tysiącach w zależności od rozbudowania sklepu internetowego. Posiada on już skonfigurowany moduł płatności i sprzedaży. To rozwiązanie przeznaczone jest dla osób, które chcą w pełni profesjonalnie działać w branży e-commerce i budować swoją własną markę.
Dlaczego warto założyć własny sklep internetowy?
Posiadanie własnego sklepu internetowego to wiele korzyści. Jest to przede wszystkim szansa na zmianę własnego życia oraz pracę, którą się lubi i pracę w kategorii którą się interesujemy. Wykonujemy ją też na własne konto, a więc motywacja do pracy i satysfakcja z niej jest dużo większa niż przy pracy na etacie. Prowadząc swój własny sklep internetowy, możemy również pracować w dokładnie takiej formie, jaka jest dla nas dogodna. Oznacza to np. elastyczne godziny pracy czy system, jaki jest dla nas komfortowy. Samo otworzenie sklepu internetowego jest wręcz darmowe i tanie w najprostszej wersji. Możemy także stopniowo przechodzić z zatrudnienia etatowego na własne, nie ryzykując zmiany pracy z dnia na dzień. Prowadzenie sklepu internetowego nie wymaga od nas posiadania siedziby czy magazynu a handel do pewnej granicy możemy wykonywać po prostu w domu, przeznaczając na biuro i magazyn jedno z pomieszczeń.
Promocja sklepu internetowego?
Jeśli już posiadamy założony sklep internetowy, warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy go promować. Istnieje kilka sposobów na to, aby reklamować nasz e-sklep w internecie. Pierwszym z nich jest poproszenie o pomoc znajomych. Poczta pantoflowa w dobie internetu i Facebooka sprawdza się doskonale — szczególnie mając wielu znajomych. Stworzenie ogłoszenia lub postu i poproszenie o jego udostępnienie z pewnością pozwoli zwiększyć zasięg marki i poinformować o działalności sklepu internetowego wiele osób.
Drugim popularnym darmowym sposobem promowania się w internecie jest marketing szeptany. Jest to poczta pantoflowa, ale działająca na dużo większą skalę. Polega on na umieszczaniu w internecie różnego rodzaju wpisów polecających naszą markę np. sklep internetowy. Wpisy te mają najczęściej krótką formę wraz z linkiem i poleceniem sklepu. Zamieszczane posty forach czy w social mediach mogą dotrzeć do setek lub tysięcy osób zainteresowanych daną kategorią tematyczną np. butami czy sportem. Promować się bez nakładów finansowych możemy też zakładając konta i profile na portalach społecznościowych oraz prowadzące je i udzielając się na grupach tematycznych. Zyskamy w ten sposób duże grono obserwatorów i potencjalnych klientów.
Płatne reklamy sklepu internetowego
Promowanie naszego sklepu internetowego może być również płatne. Rozwiązania tego typu są już w pełni profesjonalne i pozwalają na szerokie promowanie sklepu internetowego w sieci. Pierwszą i najpopularniejsza opcją jest korzystanie z kampanii reklamowej w Google i na Facebooku. Dzięki temu będziemy mogli wyemitować reklamy w postaci płatnych wyników wyszukiwania, banerów reklamowych na stronach www partnerów Google, reklam na YouTube, Facebooku czy Instagramie. Oba najpopularniejsze systemy reklamowe — Google Ads i Facebook Ads umożliwiają w zamian za opłatę emitowanie reklamy w tych wszystkich miejscach.
Ogólnie w zależności od opcji otrzymamy możliwość płatności za wyświetlanie reklam lub płatności za kliknięcie w nie przez klienta. Możemy również targetować reklamę, czyli określić jakie osoby o konkretnych cechach np. zainteresowaniach, wieku, lokalizacji itp. mogą zobaczyć naszą reklamę. Dostajemy też do wyboru wiele opcji i form reklamy od tekstowej, przez graficzną na video i zaawansowanych formach skończywszy. Posiadając środki na reklamę, możemy stworzyć również witrynę i zlecić jej pozycjonowanie, czyli zwiększenie pozycji w wyszukiwarce Google co spowoduje napływ wielu osób szukających informacji w sieci. Możemy też zapłacić osobie znanej — influencerowi w danej kategorii, który posiada fanów, aby polecił nasz e-sklep. Jeśli zależy nam na kompasowej i długotrwałej promocji przy dużym projekcie, warto nawiązać współpracę z agencją interaktywną, która zajmie się promowaniem naszego sklepu za nas.
Poradnik: Jak założyć sklep internetowy w 2022roku?
Jaki jest najprostszy sposób założenia sklepu internetowego? Czy istnieją jakieś dobre możliwości, aby zbudować udany biznes online? Uzyskaj podstawowe informacje o sklepach internetowych, ich działalności i jak się do nich stosować. Podczas próby wejścia na internetowe rynki detaliczne, ważne jest, aby dowiedzieć się najpierw o tym kanale marketingowym. Jak założyć stronę internetową? Jak możesz to robić? Sklep internetowy jest jedynie stroną internetową z funkcjonalnością, która pozwala na sprzedaż produktów o innym charakterze od dóbr fizycznych i obiektów wirtualnych (na przykład usług), towarów cyfrowych i innych. Może mieć również kilka stron internetowych, gdzie można sprzedać niezależnie do siebie.
Obecnie wszyscy mogą otworzyć sklep online! Jak można założyć własny sklep internetowy bez opuszczania domu?
Coraz bardziej z czasem ludzie czują się bardziej komfortowo dzięki nowym technologiom zastępującym tradycyjne działania. Nie wrócisz do domu po pracy przez cały dzień. Dzięki tym czynnikom zakupy online cieszą się dużą popularnością. Jak można znaleźć wszystko, czego potrzebują, skoro mają sklepy internetowe?
Nowa strona internetowa e-commerce musi zostać utworzona poprzez prowadzenie niektórych działań lub zaangażowanie wyspecjalizowanej agencji lub firmy e-commerce. Wszystko pochodzi z wiedzy, doświadczenia i wiedzy. Jak możemy stworzyć stronę internetową, która jest łatwo dostępna bez konieczności martwienia się o cokolwiek?
Jaka platforma e-Commerce dla e-sklepu?
Wybór rozwiązań e-commerce jest ważny. To platforma handlu elektronicznego, która zasila niemal każdy sklep internetowy. Wybór najlepszego systemu e-commerce należy rozważyć, jeśli strona ma się rozpocząć. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem są platformy open-source zawierające wymagane funkcje i umiejętności oraz skalowalne, tak aby możliwy był przyszły rozwój. Pokażemy Państwu kilka przydatnych informacji dotyczących zakupów online z naszej strony internetowej. Jak decydujesz między platformami e-commerce? Jest to najlepsze i z pewnością najbardziej elastyczne rozwiązanie do rynku – sklep internetowy oparty na WordPress i WooCommerce.
Najnowsze komentarze