Kluczem do sukcesu każdej strony www jest dotarcie do jak największej grupy klientów. Taką możliwość daje wysoka pozycja na listach wyszukiwania w znanych przeglądarkach. Pozwalają one na wygenerowanie ponad osiemdziesięciu procent ruchu sieciowego.

Dzięki celnej reklamie z udziałem innych działań oraz pracy nad strukturą strony internetowej można doprowadzić ją na pierwszą stronę wyników wyszukiwania, a nawet pierwszą piątkę liderów.

Ogrom pracy czeka każdego, kto chce dokonać tej rzeczy, choć trudnej, to jednak możliwej do wykonania. Dwa terminy są drogowskazami na drodze do szczytu.

Tylko optymalizacja i pozycjonowanie mogą zapewnić oczekiwane efekty.

Na początek należy zlecić audyt firmie, która zawodowo zajmuje się szukaniem dziury w całym. I zwykle znajduje niejedną. Serwis trzeba prześwietlić do najgłębszych zakamarków i wykryć wszystkie nieprawidłowości.

Wszystko to, po pierwsze dla surowych kanonów algorytmu wyszukiwania, a zarazem dla użytkowników, których poplecznikiem jest każda wyszukiwarka. Zwykle jest tak, że jeśli roboty wyszukiwarek akceptują całokształt założenia działającej strony www, to i odwiedzający mają z niej pożytek.

Po zakończonym audycie otrzymacie raport z zaleceniami i listę optymalnie dobranych słów kluczowych z wynikiem badania pozycji na liście wyszukiwania dla każdego rekordu z osobna. To ważna część raportu. W trakcie dalszych prac można się w każdym momencie odnieść do zestawienia i zrewidować postępy prac.

Kiedy zespół zajmujący się optymalizacja zakończy pracę i szablon strony zostanie pozbawiony wad i naleciałości, można rozpocząć prace nad link building, czyli właściwym pozycjonowaniem. Tworzenie sieci połączeń z tematycznie powiązanymi miejscami w sieci jest celem zadania. Dzięki naturalnym odnośnikom i linkom umieszczonym na stronach zapleczowych rośnie moc strony i jej rating w notowaniach algorytmu wyszukiwania.